اینترنت نسل پنجم (۵G)

aaaaaaaaaaa

 

همانطور که میدانید اینترنت ۴G امروزه در سرار کشور ارائه شده و هموطنان عزیز در حال استفاده از این سرویس هستند. اما سوالی که مطرح است این است که آیا نسل بعدی ای میتوان برای اینترنت متصور شد یا نه؟ و اینکه تفاوت سرعت و قدرت پوشش آن نسبت به نسل فعلی چطور خواهد بود. نسلی که در مورد آن صحبت میکنیم در واقع همان اینترنت نسل ۵ (۵G) هست که میخواهیم بدانیم چیست و چقدر تفاوت با نسل فعلی دارد و همچنین چه زمانی عرضه میشود. در خصوص سرعت اینترنت نسل های فعلی (۴٫۵G,4G) باید گفت اینترنتی که امروزه به آن دسترسی داریم سرعتی معادل ۱۵۰M/S به مشترکان اراده میکند.

چرا ۵G
۵G یا نسل پنجم در واقع نسلی از اینترنت است که در حال حاضر به نسل بعدی از اینترنت گفته می‌شود که قرارست بعد از ۴G و ۴٫۵G  عرضه شود. سرعت اتصال این سرویس که حدود ۱۰ گیگابایت تا ۱۰۰ گیگابایت در ثانیه است از فرکانس‌های بالاتری نسبت به ۴G استفاده می‌کند. این نوع از اینترنت، محدودیت‌های بسیار کمتری دارد و امکان استفاده بهتر از اینترنت را به کاربران میدهد. از دیگر نکاتی که میتوان در خصوص تفاوت های اینترنت نسل ۴ و ۵ گفت میزان تاخیر این سرویس هست که در نسل ۴ و ۴،۵ به اندازه ۴۰ تا ۶۰ میلی ثانیه بوده و برای بعضی مصارف این میزان تاخیر، رضایت مندی کافی برای مشترکان ایجاد نمیکند. برای مثال ارتباطات تصویری با مقداری تاخیر در صدا مواجه خواهد بود. اینترنت نسل ۵ (۵G) با تاخیر بسیار کم حدود ۱۰ میلی ثانیه این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا بتوانند بدون تاخیر لحظه ای از اینترنت خود استفاده کنند.

نحوه استفاده از اینترنت نسل ۵ (۵G)
برای استفاده از اینترنت نسل پنجم همانند نسل های قبلی نیاز به دستگاه های الکترونیکی ای هست که قابلیت ارائه خدمات نسل پنجم (۵G) اینترنت را دارا باشند. برای مثال باید موبایل مورد استفاده از اینترنت نسل پنجم پشتیبانی کند. تولید این نوع موبایل ها و وسایل الکترونیکی امروزه در دستور کار شرکت های بزرگ قرار گرفته و به زودی شاهد رقابت بین گوشی ها بر سر داشتن ویژگی پشتیبانی نسل پنجم اینترنت خواهیم بود و این فرصت خوبی برای تولید کنندگان تلفن همراه است تا از رقیبان خود جلو افتند.

چگونگی شارژ اعتبار سیم کارت های نسل پنجم
در خصوص شارژ همراه باید به این نکته اشاره کرد که به احتمال زیاد و نظر کارشناسان این حوزه، تغییر خاصی در این زمینه ایجاد نمیشود و روند شارژ سیم کارت به شکل کنونی خواهد بود. اما این نکته باید همواره در ذهن مشترکان عزیز باشد که خرید شارژ را از سرویس ها و بستر های امن و مورد تایید اپراتورهای بزرگ همراه اول و ایرانسل انجام دهند و اطلاعات پرداختی خود را با هر سرویس و وب سایتی به اشتراک نگذارند. سرویس اتوشارژ که همواره تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف خود در راستای ایجاد محیطی امن و سریع برای مشترکان همراه اول به کار گرفته است، با ایجاد اپلیکیشن اندروید تلاش کرده تا کاربران خود را حتی بیشتر از قبل در محیطی آسان و امن برای خرید شارژ قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *