تانوما چیست؟ زندگی با سرعت نور

سرویس جدید اینترنت فیبرنوری مخابرات

tanoma

تحول سریع و رو به رشد سرویس های ارتباطی موجب گرایش شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی پایه به استفاده از تکنولوژی جدید و پرسرعت برای رفع نیازهای مشترکان خود شده است . بستر سیم مسی به دلیل داشتن محدودیت های فراوان از جمله محدودیت فاصله و هزینه بالای اجرایی و نگهداری، دیگر گزینه مناسبی برای روند رو به رشد به نظر نمی رسد. در نتیجه رویکرد جدید شرکت های مخابراتی در دنیا استفاده از فیبرنوری تا چند متری سرویس گیرنده است. در این نوشته به شرح مختصر سرویس های قابل ارائه، کاربرد ها و مزایای آن خواهیم پرداخت.

هدف اصلی ارائه انواع خدمات ارتباطی اعم از صوت، داده و تصویر بر یک بستر واحد است به نحوی که بتواند تمام نیازهای مشتری را با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت مرتفع کند.

FTTH/B پیشرفته ترین ساختار برای ایجاد شبکه های ارتباطی نسل آینده است طوری که تا پایان سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۳۰ میلیون خانه در سراسر دنیا از مزایای آن بهره مند شده اند. تعداد مشترکان پهن باند در جهان در سال ۲۰۱۶ در مجموع به ۸۸۴ میلیون نفر رسیده است. گسترش شبکه فیبرنوری تا داخل خانه های مشترکین ممکن است در مرحله اول گرانتر از ادامه استفاده از بستر شبکه مسی موجود به نظر برسد. با این حال قابلیت اطمینان بالا ، هزینه های پایین تر، صرف هزینه کمتر برای انرژی مصرفی شبکه و مهم تر از همه قابلیت ارائه پهنای باند نامحدود موجب شده تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارتباطی به دنبال ایجاد بسترهای مناسب برای ارائه خدمات نوین فیبرنوری باشند.
پهنای باند بالا و متقارن (سرعت یکسان آپلود و دانلود اطلاعات) فرصتی استثنایی برای ارائه خدمات و کاربردهای جدید ایجاد کرده است. این سرویس ها می توانند کیفیت زندگی را به نحو چشمگیری ارتقاء داده و سود بیشتری نصیب شرکت های مخابراتی در راستای گسترش خدمات پایه کنند. سرعت تبادل داده در بستر فیبرنوری می تواند نامحدود باشد و همین باعث شده بهترین انتخاب برای رفع نیاز‌های دهه های آینده باشد.
فیبرنوری برخلاف کابل‌های معمولی در حال استفاده که از جنس مس هستند، در برابر پوسیدگی مقاوم است و توانایی انتقال داده تا۶۰ کیلومتر و حتی بیشتر را بدون افت کیفیت داراست. همچنین کابل‌های فیبر نوری خاصیت جذب و یا ارسال نویز را ندارند و به آسانی میتوان جندین کابل فیبر نوری را در کنار هم و بدون هیچ مشکلی قرار داد.
برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *